Zmienne związane z jazdą na rowerze 3 mile dziennie

Jeśli chcesz nabrać kondycji i zacząć jeździć na rowerze, powinieneś znać zmienne związane z jazdą na rowerze. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jakie są zalety jazdy na rowerze i ile kalorii spalisz. Będziesz mógł obliczyć, jak długo będziesz musiał jeździć na rowerze każdego dnia, aby osiągnąć swój cel. Będziesz zaskoczony tym, ile czasu zajmuje przejechanie na rowerze trzech mil. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmaksymalizować swoje korzyści i od razu zacząć jeździć na rowerze.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z magazynsolarny.pl

Korzyści z jazdy na rowerze

Korzyści z jazdy na rowerze obejmują zdrowsze serce, zmniejszenie stresu i poprawę postawy. Jazda na rowerze jest świetna dla środowiska, ponieważ uwalnia więcej tlenu niż chodzenie czy jazda samochodem, a także poprawia oddychanie i postawę. Inną korzyścią z jazdy na rowerze jest to, że zwiększa ona świadomość przestrzenną, która odnosi się do sposobu myślenia o innych ludziach i ich działaniach. Jest to ważne, jeśli planujesz podróżować na rowerze. Wtedy możesz poświęcić czas na przemyślenie trasy, którą jedziesz, zamiast skupiać się na tym, ile innych osób idzie lub jedzie.

Jazda na rowerze zwiększa masę mięśniową, co oznacza, że będziesz spalać więcej kalorii. Mięśnie są chudsze niż tłuszcz, więc więcej mięśni spala więcej kalorii. Jazda na rowerze nie zbuduje twoich quadów jak sprinterzy na torze, ale zyskasz świetne stonowane derriere. A ponieważ będziesz jeździł na rowerze przez dłuższy czas, będziesz miał dużo czasu na przekąski.

Zmienne zaangażowane w jazdę na rowerze

Istnieje wiele zmiennych zaangażowanych w jazdę na rowerze 3 mile dziennie. Prędkość i opór wiatru podczas jazdy na rowerze są różne. Średnio rowerzyści zużywają około 250 kalorii na milę, w porównaniu do około 230 w przypadku biegania. Oznacza to, że jazda na rowerze 3 mile dziennie pozwoli spalić mniej więcej tyle samo kalorii, co bieganie. Musisz jednak być cierpliwy. Ten trening będzie wymagał umiarkowanego pedałowania. A zmienne, które sprawiają, że jazda na rowerze jest łatwiejsza i przyjemniejsza, nie zawsze są pod Twoją kontrolą.

W przeważającej części jazda na rowerze trzy mile dziennie jest trudna, ale możliwe jest stopniowe zwiększanie przebiegu. Jeśli jesteś początkujący, możesz zacząć od planowania krótkiej jazdy każdego dnia przez kilka tygodni i stopniowo zwiększać dystans. Na początku zaplanuj jazdę na rowerze 10 mil przez godzinę lub dwie, a następnie stopniowo zmniejszaj czas trwania w miarę poprawy kondycji. Ale nie bądź zbyt ambitny. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wpłynąć na Twoje postępy i wyniki.

Kalorie spalane podczas jazdy na rowerze

Jazda na rowerze może spalić setki kalorii na godzinę, ale nie tyle, co bieganie czy pływanie. Minimalny wysiłek wymagany do spalenia kalorii jest wyższy w przypadku tych aktywności, więc kalorie spalane na godzinę mogą być wyższe. Jednak jazda na rowerze może być dobrym sposobem na spalanie kalorii podczas dojazdów do pracy lub szkoły. Podczas półgodzinnej sesji rowerowej można spalić około 300 kalorii, co odpowiada dwóm puszkom napojów gazowanych lub jednemu ciastku duńskiemu. Sztuką jest włączenie jazdy na rowerze do swojego stylu życia i nie traktowanie siebie tak, jakbyś dojeżdżał do pracy lub szkoły.

Możesz uczynić swój dojazd do pracy przyjemniejszym doświadczeniem, włączając do swojej codziennej rutyny trochę ostrej jazdy na rowerze. W tym czasie możesz również wykonywać codzienne ćwiczenia, planując z wyprzedzeniem swoje posiłki. Na przykład, powinieneś przygotować lunch i unikać tłustych i słodkich przekąsek. W ten sposób będziesz bardziej skłonny do spalania tłuszczu zamiast węglowodanów. Pamiętaj, że ważne jest, abyś codziennie ćwiczył, więc powinieneś upewnić się, że Twoja dieta jest zrównoważona i bogata w składniki odżywcze.

Czas potrzebny do ukończenia przejażdżki rowerowej

Trudno jest oszacować, ile czasu zajmie Ci ukończenie 3-milowej przejażdżki rowerowej, jeśli robisz to tylko po płaskim terenie. Zawodowi kolarze mogą pokonać milę w czasie krótszym niż dwie minuty i wspinać się z prędkością do 25 mph. Przeciętny rowerzysta może pokonać milę w trzy do czterech minut, w zależności od terenu, prędkości i tempa. Kilka czynników może znacząco wpłynąć na czas potrzebny do przejechania mili na rowerze.

Pogoda może również odgrywać ważną rolę w czasie potrzebnym na pokonanie trzech mil na rowerze. Jazda w deszczu sprawi, że doświadczenie będzie niebezpieczne i trudne. Jeśli temperatura jest poniżej średniej, może być konieczne bardziej umiarkowane pedałowanie. Smog również może utrudniać widoczność i spowalniać tempo jazdy. Jazda z tylnym wiatrem może zwiększyć prędkość. Ale jazda pod wiatr zmniejszy Twoją prędkość.

Jak zwiększyć czas jazdy rowerem

Najwygodniejszym sposobem zwiększenia czasu jazdy rowerem jest dodanie dodatkowych kilometrów do codziennych dojazdów. Można to zrobić wydłużając dojazd do pracy, a dodatkowy czas, który poświęcasz na wyciągnięcie roweru z samochodu i wzięcie prysznica, można łatwo zrównoważyć dodatkowym półgodzinnym pobytem na rowerze. Większość dojazdów do pracy jest bezpośrednia, a krótsza trasa lepiej nadaje się na poranne i wieczorne przejażdżki, kiedy czas jest ograniczony.

Jazda na rowerze to doskonały trening cardio dla Twojego serca i płuc. Różni eksperci zdrowotni zalecają co najmniej 30 minut jazdy na rowerze każdego dnia. Ponadto, jazda na rowerze może stymulować utratę wagi, zwłaszcza jeśli odbywa się codziennie. Chociaż tempo każdej osoby i ilość czasu wymagana do przejechania mili na rowerze jest inna, ten wpis ma na celu dać Ci wyobrażenie o ilości czasu potrzebnego do przejechania mili na rowerze. Porównamy również różne typy rowerów i wyjaśnimy, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.