Kupno roweru elektrycznego o mocy 500 W

E bike to rower elektryczny, który jest napędzany silnikiem elektrycznym. Są one zazwyczaj ładowalne i oferują kilka korzyści, w tym tryb wspomagania pedałowania, łatwe w użyciu elementy sterujące, mocne silniki i ładowalne baterie. Podczas gdy wiele modeli oferuje zasięg od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu mil, inne mają tylko 100 lub mniej mil. Jeśli potrzebujesz szybszej jazdy, rozważ inwestycję w model o większej mocy.

Tryb wspomagania pedałowania

W rowerze elektrycznym możesz wybrać jeden z dwóch trybów: tryb pełnego gazu i tryb wspomagania pedałowania. Tryb pełnego otwarcia przepustnicy zapewnia całą moc, natomiast tryb wspomagania pedałowania zapewnia pomoc podczas pedałowania. Jeśli wolisz szybszą jazdę, tryb pedałowania jest najlepszym rozwiązaniem. Możliwa jest jazda z prędkością do 20 mil na godzinę. Pedałowanie w tym trybie jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku korzystania z trybu pełnego gazu.

Tryb Pedal-assist w e bike 500 w działa z trzema trybami pracy. Tryb czysto elektryczny jest najwygodniejszy do jazdy na długich dystansach, natomiast tryb przepustnicy pomaga pokonywać krótsze dystanse bez pedałowania. Inteligentny wyświetlacz LED w rowerze pokazuje moc baterii i wskaźnik biegów. Klasyczna 21-biegowa przekładnia Shimano jest jedną z jego atrakcji. Najwyższej jakości hamulce przednie i tylne oraz przerzutnik prędkości zapewniają płynną zmianę biegów i mocne hamowanie.

Łatwe sterowanie

Łatwy w sterowaniu e bike 500 W jest bardzo prosty w obsłudze. Model ten składa się na dwie części, co ułatwia przechowywanie. Ponadto jego trwała konstrukcja sprawia, że jazda na nim jest bezpieczna i łatwa, bez względu na ukształtowanie terenu. Posiada podwójny system zawieszenia, który absorbuje wstrząsy. W rezultacie jest to dobra opcja do podróży w terenie lub codziennych dojazdów do pracy. Jego moc wynosi 500W, więc jest idealny do dojazdów do pracy i aktywności na świeżym powietrzu.

Rower elektryczny o mocy 500 W ma akumulator 48 V i silnik bezszczotkowy o 125 poziomach przyspieszenia. Może pokonać dystans do 35 mil na pełnym ładowaniu. Jego bateria może działać przez ponad sześć godzin, a przycisk zasilania pozwala kontrolować jego prędkość. Do wyboru są trzy tryby pracy i możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Mocny silnik

Moc silnika roweru elektronicznego nie zawsze jest taka, jakiej można by się spodziewać. Maksymalna moc wejściowa jest mierzona w watach i jest inna dla każdego silnika. Żarówka po włączeniu pobiera 60 watów mocy, a grzejnik o mocy 1500 watów wytwarza 1500 watów ciepła. Silniki o większej mocy pobierają więcej mocy i ciepła, dlatego moc znamionowa silnika roweru elektrycznego powinna być wyższa niż typowego roweru elektrycznego.

Najczęściej spotykanym silnikiem w e-bike’u jest silnik napędzający koło. Silniki te są bardziej przystępne cenowo niż te stosowane w silnikach centralnych, ale nie są tak elastyczne, jeśli chodzi o moc pedałowania. Silniki z napędem na koła zasilają koła zamiast korby, co oznacza, że można jeździć bardzo szybko nawet bez pedałowania. Ponieważ jednak koło nie jest odpowiednio wyważone, wywiera większy nacisk na komponenty i może powodować mniej płynne dozowanie mocy.

Akumulator

Najlepszym miejscem do zakupu zamiennego akumulatora do e-roweru jest producent samego e-roweru. Nie zaleca się kupowania akumulatorów innych firm, ponieważ można stracić gwarancję producenta. FTH Power posiada bogate doświadczenie w zakresie elektroniki, możliwości diagnostyczne i montażowe. Posiada wiodące dalekowschodnie marki baterii, takie jak Reention i Hailong, które są często używane w e-rowerach Surface 604. Dodatkowo, FTH Power posiada wyszukiwarkę baterii, dzięki czemu można porównać modele.

Przed zakupem akumulatora do e-bike’a należy rozważyć jego gęstość energii. Oznacza to ilość energii zmagazynowanej w jednej objętości. 500-watowy akumulator o wysokiej gęstości energii może przechowywać dwa razy więcej energii w tej samej ilości miejsca niż podobnej wielkości akumulator o niższej gęstości energii. Na przykład klasyczna bateria litowa 18650 może pomieścić 1000 mah energii. Natomiast nowocześniejsze baterie litowe mogą pomieścić trzy razy tyle.