Korzyści z jazdy na rowerze w celu spalenia kalorii przy użyciu mocy zamiast tętna

Używanie kalkulatora kalorii jest koniecznością dla każdego rowerzysty. Istnieje wiele korzyści z jazdy na rowerze w celu spalenia kalorii. Używanie mocy zamiast tętna pomoże Ci obliczyć ilość spalonych kalorii znacznie dokładniej. Stosując się do tych wskazówek, wkrótce znajdziesz się na drodze do jazdy na rowerze w celu spalania kalorii i utraty wagi. Co więc powinieneś zrobić, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z treningu na rowerze? Czytaj dalej, aby poznać najlepsze metody spalania kalorii na rowerze.

Trail-riding to cycling to calories

Oczywistym porównaniem pomiędzy kolarstwem szosowym a trail-ridingiem jest to, ile kalorii rowerzysta wydatkuje podczas jazdy na rowerze. Ogólnie rzecz biorąc, rowerzysta spala 6% więcej kalorii podczas jazdy po szlaku w porównaniu do jazdy po szosie. Dzieje się tak głównie dlatego, że kolarstwo górskie wymaga większej równowagi i wykorzystania mięśni niż kolarstwo szosowe. Nogi rowerzysty wykonują większość pracy na szlaku, podczas gdy górna część ciała jest w dużej mierze pasywna.

Ponadto, masa ciała i prędkość jazdy mają bezpośredni wpływ na ilość spalanych kalorii. Ogólnie rzecz biorąc, 200-funtowy rowerzysta może spalić około 1 905 kalorii, jeśli jedzie przez 50 minut w tempie 12 mph. Im dłuższa jazda, tym więcej kalorii spali rowerzysta. To samo dotyczy innych rodzajów ćwiczeń. Im szybciej dana osoba jeździ na rowerze, tym więcej kalorii spala, dlatego ważne jest, by zwiększyć ilość czasu spędzanego na rowerze, by zmaksymalizować spalanie tłuszczu.

Jazda na rowerze w łatwiejszym tempie spala więcej kalorii

Badania wykazały, że jazda na rowerze w łatwym tempie może pomóc w utracie wagi. W porównaniu z treningiem o wysokiej intensywności, jazda na rowerze w łatwiejszym tempie wiąże się z mniejszą ilością potu i mniejszą ilością kalorii spalanych na godzinę. Ponadto, jazda na rowerze z mniejszą intensywnością nie powoduje spalania ograniczonych rezerw glikogenu w organizmie. Co więcej, jazda w łatwym tempie nie sprawia, że jesteś głodny. Wręcz przeciwnie, jazda w szybkim tempie sprawia, że jesteś głodny.

Jeśli jesteś początkującym rowerzystą, jazda na rowerze z mniejszą prędkością może pomóc Ci spalić więcej kalorii. Możesz też jeździć na rowerze szybciej, by nabrać kondycji. Jednak jazda na rowerze w szybkim tempie może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Jazda na rowerze w szybkim tempie może prowadzić do spalania mięśni i zmęczenia. Dlatego zaleca się jazdę na rowerze w łatwiejszym tempie, aby uzyskać lepsze wyniki. Podczas jazdy na rowerze należy zwrócić uwagę na prędkość. Jazda na rowerze w szybkim tempie pozwoli spalić więcej kalorii niż pedałowanie w łatwym tempie.

Średnie tempo, w jakim rowerzysta może jeździć na rowerze, to około dwanaście mil na godzinę. Takie tempo może spalić ponad połowę kalorii danej osoby. Rowerzysta, który pedałuje z taką prędkością, może spalić około pięciuset kalorii na godzinę. Rowerzysta, który jeździ z szybką prędkością może spalić do sześciuset kalorii na godzinę. Korzyści płynące z tej techniki są liczne. Oprócz spalania większej ilości kalorii, jazda na rowerze w łatwiejszym tempie może również poprawić zdrowie układu krążenia i zmniejszyć ryzyko rozwoju problemów z sercem.

Jeśli chodzi o kalorie spalane podczas jazdy na rowerze, szybsze tempo wymaga więcej energii niż tempo łatwe. Dzieje się tak dlatego, że jazda na rowerze z dużą prędkością wymaga od organizmu przejścia na system beztlenowy, który jest nie do utrzymania. Ponadto, jazda na rowerze w łatwiejszym tempie jest również zdrowsza dla Twoich stawów. Jazda na rowerze z mniejszą prędkością zwiększa ilość włókien mięśniowych i pozwala pedałować w stałym tempie.

Chociaż jazda na rowerze może być świetnym sposobem na zwiększenie sprawności sercowo-naczyniowej, rodzaj roweru, na którym jeździsz, opór i prędkość to czynniki, które wpływają na liczbę spalanych kalorii. Umiarkowane prędkości jazdy na rowerze poprawiają kondycję serca i płuc oraz zwiększają efektywność wykorzystania glukozy. To z kolei zwiększa zdolność organizmu do mobilizacji tłuszczu zmagazynowanego w mięśniach. Tak więc jazda na rowerze w umiarkowanym tempie może zwiększyć tempo metabolizmu i pomóc w utracie wagi.

Jazda na rowerze to także doskonały sposób na ćwiczenia. Jeśli jest wykonywana prawidłowo, może spalić prawie trzy razy więcej kalorii niż bieganie. Jeśli więc chcesz spalić dużo kalorii w krótkim czasie, jazda na rowerze jest lepszą opcją. Chodzenie, z drugiej strony, spala więcej kalorii w dłuższym okresie czasu. Jest to najbardziej efektywna opcja, jeśli nie masz dużo czasu lub nie możesz znieść myśli o bieganiu.

Używanie mocy zamiast tętna do obliczania spalania kalorii

Używanie mocy zamiast tętna do obliczania spalania kalorii ma kilka korzyści. Używanie mocy zamiast HR pozwala dokładnie oszacować ilość kalorii, które spalasz podczas ćwiczeń. Dokładność algorytmów obliczeniowych opartych na HR wynosi od 10 do 20 procent. Jednak używanie mocy zamiast tętna może być dokładniejsze niż myślisz. Różnica tkwi w sposobie raportowania danych. Poniżej przedstawiono niektóre z zalet i wad używania mocy zamiast tętna do obliczania spalania kalorii.