Elektryczna hulajnoga rowerowa jest pięć razy bezpieczniejsza niż zwykły rower

Elektryczna hulajnoga rowerowa to hybryda pedałowania i napędu silnikowego. Jest niezwykle lekka, składana i posiada tryb wspomagania pedałowania. Hulajnoga elektryczna jest również pięć razy bezpieczniejsza niż zwykły rower na brytyjskich drogach. Oto krótki przegląd elektrycznych skuterów rowerowych i ich działania. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze recenzje elektrycznych skuterów rowerowych. Aby przeczytać recenzje i zobaczyć, które z nich są najlepsze dla Ciebie, sprawdź naszą tabelę porównawczą.

Elektryczne hulajnogi rowerowe są hybrydą siły silnika i człowieka (pedałowania)

Elektryczne hulajnogi rowerowe wykorzystują połączenie pedałowania i siły silnika. Mogą pokonywać kilometry przy niewielkim wysiłku i są powszechnie spotykane na wielofunkcyjnych ścieżkach rowerowych i drogach wolnych od ruchu. Są szybkie i wymagają kasków rowerowych z pełną twarzą. Wyglądają i są podobne do standardowych rowerów, a ich charakterystyczny dźwięk charakteryzuje się zazwyczaj delikatnym szumem.

Główną różnicą między rowerami pedałowanymi a elektrycznymi jest ich technologia. Niektóre modele łączą czujniki wspomagające pedałowanie z przepustnicą. Inne, znane jako e-bikes power-on-demand, mają silnik sterowany elektronicznie. Silnik włącza się i wyłącza na podstawie siły pedałowania. Większość modeli rowerów elektrycznych posiada również ręczne sterowanie przepustnicą i silnikiem power-on-demand.

Posiadają tryb wspomagania pedałowania

Tryby wspomagania pedałowania w elektrycznych skuterach rowerowych wykorzystują moc silnika podczas pedałowania. Poziom wspomagania jest różny, więc można wybrać niski lub wysoki poziom. Niższe poziomy wspomagania pedałowania pozwalają na użycie mniejszej siły niż podczas pedałowania w normalnym rowerze. Wysoki poziom zapewnia dodatkową pomoc i może skrócić dystans pomiędzy kolejnymi cyklami ładowania. Większość elektrycznych skuterów rowerowych posiada tryby wspomagania pedałowania, ale najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego dla siebie jest przeczytanie recenzji różnych modeli.

Tryby wspomagania pedałowania działają podobnie jak przepustnica w samochodzie. Chociaż w rowerach ze wspomaganiem pedałowania trzeba zaangażować przepustnicę, to utrzymanie prędkości i dystansu w rowerze ze wspomaganiem pedałowania jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnego roweru. Tryb wspomagania pedałowania pozwala również wybrać, jak bardzo potrzebujesz pomocy, aby utrzymać pożądaną prędkość. Niektóre modele są wyposażone w przełącznik on/off, dzięki czemu możesz wybrać, jak bardzo potrzebujesz pomocy.

Są pięć razy bezpieczniejsze niż zwykłe rowery na brytyjskich drogach

Niedawny raport Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Wypadkom (RoSPA) porównał bezpieczeństwo e-hulajnóg ze standardowymi rowerami. Stwierdzono, że elektryczne skutery rowerowe są pięciokrotnie bezpieczniejsze na brytyjskich drogach niż zwykłe rowery. Raport ocenił dane dotyczące wypadków z 2020 roku, aby dowiedzieć się, czy elektryczne skutery są w ogóle bezpieczniejsze niż zwykłe rowery. W badaniu porównano liczbę wypadków z udziałem e-hulajnogi z liczbą kolizji spowodowanych przez zwykłe rowery i motocykle.

Podczas gdy średnia prędkość zwykłych rowerów i pojazdów mechanicznych wynosi zaledwie siedem mil na godzinę, elektryczny skuter może niemal natychmiast osiągnąć prędkość 15 mil na godzinę. Przeciętny samochód porusza się z prędkością 7,4 mph po drogach Wielkiej Brytanii. Według badań przeprowadzonych przez Transport Research Laboratory, elektryczne skutery rowerowe są pięć razy bezpieczniejsze niż zwykłe rowery na brytyjskich drogach. Jednak pomimo zalet bezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą elektryczne skutery rowerowe, rowerzyści powinni przestrzegać zasad i przepisów dotyczących tych pojazdów.

Są świetnym sposobem na poruszanie się, gdy pogoda jest ciepła

Dzięki hulajnogom elektrycznym można jeździć bez kłopotów związanych z pedałowaniem lub pchaniem. Możesz również cieszyć się wygodą kasku podczas jazdy. Jeśli nie dostaniesz rannych podczas jazdy na skuterze elektrycznym, to jest to dobry pomysł, aby nosić kask rowerowy. Możesz znaleźć dobre oferty na kaski rowerowe na Amazon. Zawsze zakładaj odpowiedni kask i w pełni naładuj swój skuter przed jazdą.

Jeśli szukasz alternatywy dla ruchu ulicznego, skutery elektryczne są idealnym rozwiązaniem. Możesz jeździć na nich do 15 mil na poziomie 10% i bezpiecznie przejeżdżać przez gruzy drogowe. Hulajnogi elektryczne są lekkie i łatwe do przechowywania. Mają przednie i tylne hamulce tarczowe, ramy z wysokowytrzymałej stali węglowej, amortyzatory i reflektor z klaksonem.

Wymagają konserwacji

Podobnie jak rower, elektryczna hulajnoga rowerowa wymaga regularnej konserwacji, aby utrzymać jej sprawne działanie. Sprawdzanie ciśnienia w oponach jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania silnika, ale równie ważne jest upewnienie się, że opony są dobrze napompowane. Słabo działające opony szybciej zużyją silnik i zmniejszą jego zasięg. Aby temu zapobiec, pamiętaj, aby regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach i wymieniać je w razie potrzeby. Do sprawdzenia prawidłowego napompowania opon można również użyć manometru.

Oprócz rutynowej konserwacji, e-scootery wymagają również okresowych przeglądów. Gdy zauważysz oznaki problemu, powinieneś natychmiast zabrać je do mechanika. Na szczęście takie wizyty nie są drogie i można je łatwo wykonać za pomocą prostych narzędzi, które prawdopodobnie masz w swoim garażu. Nie tylko zyskasz satysfakcję z doskonale utrzymanego skutera, ale także poprawisz swoje umiejętności handyman. Zdziwisz się, jak łatwa jest konserwacja skuterów elektrycznych.