Eko wycieczka rowerowa w Melace

Eko wycieczka rowerowa w Melace to świetny sposób na poznanie miasta na dwóch kółkach. Pojedziesz rowerem przez mniej turystyczną część miasta, zatrzymując się po drodze na stukanie kauczuku i pola ryżowe. Ta wycieczka istnieje od 1999 roku i przyciągnęła do miasta tysiące podróżników. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym doświadczeniu. Ale najpierw porozmawiajmy o kosztach. Ile kosztuje ta wycieczka?

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z skarbiecprzyrody.pl

Najważniejsze punkty spokojnej jazdy na rowerze przez mniej turystyczną część Melaki

Ciesz się wycieczką rowerową przez mniej turystyczne dzielnice Melaki, biorąc pod uwagę słynną gościnność kraju i pola ryżowe. Wycieczki obejmują bezpłatne kaski, przewodnika i sprzęt ochronny. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zejść z utartych szlaków i poznać prawdziwą Melakę. Ta niespieszna przejażdżka sprawi, że docenisz naturalne piękno miasta i jego różnorodność kulturową.

Pierwszy dzień był długi, obejmował dwudniową wycieczkę po mieście. Na szczęście wybraliśmy niedzielę, gdyż większość miejsc była wypełniona malajskimi rodzinami z dużych miast. Choć mieliśmy nadzieję, że uda nam się przejechać 250 kilometrów do Melaki w jeden dzień, okazało się, że w naszym pierwszym niedrogim noclegu są pluskwy. Byliśmy również zdumieni, gdy odkryliśmy, że przejście graniczne między Malezją a Singapurem jest jednym z najbardziej ruchliwych i największych na świecie.

Highlights of the Melaka Governor Cup

The Melaka Governor Cup to coroczny wyścig kolarski w Malezji, który odbywał się od 2007 do 2014 roku. W tym czasie był znany jako His Excellency Governor of Malacca Cup lub Melaka Chief Minister Cup. Wyścig ten był częścią UCI Asia Tour i został sklasyfikowany przez Międzynarodową Unię Kolarską jako wydarzenie kategorii 1.2. Wyścig został wygrany przez Mołdawianina Alexandre Pliuschina w 2014 roku. Kurs ma długość około 25 km i rozpoczyna się i kończy w mieście Melaka. Najważniejsze punkty eko wycieczki rowerowej Melaka Governor Cup obejmują malowniczy cykl wzdłuż brzegu rzeki w mieście, plantacji i społeczności kampung. Wycieczka kosztuje RM180 za osobę i obejmuje grilla wieczorem i śniadanie następnego dnia rano. Wielkość grupy jest ograniczona do czterech osób, więc upewnij się, że rezerwujesz z dużym wyprzedzeniem.

Na terminal autobusowy Melaka Sentral można dostać się taksówką lub autobusem. Kilka firm autobusowych kursuje z terminalu autobusowego przy Lavender St., naprzeciwko Tamilskiego Kościoła Metodystycznego. W zależności od ruchu, autobusy kursują co 20 do 40 minut. Możesz również wziąć autobus 17 do Melaka Sentral za RM14. Jest to podróż w jedną stronę, a ceny wahają się od SGD14 do SGD50.

Highlights of the Melaka Eco Bike Tour

Jeśli planujesz wizytę w Melace, powinieneś rozważyć zarezerwowanie 3-godzinnej wycieczki rowerowej z Alias. Ta wycieczka zabierze Cię przez mniej znaną część miasta, gdzie będziesz mógł zobaczyć rzeczy, które turyści zwykle przegapiają. Będziesz mijał wioski z gumą, pola ryżowe i inne miejsca, które nie znajdują się w błyszczących broszurach turystycznych. Ta wycieczka jest również doskonałym sposobem, aby doświadczyć lokalnej gościnności.

Dziedzictwo Melaki sięga korzeniami do ludu Chitty, który był międzykulturowym małżeństwem Malajów i indyjskich handlarzy około 1400 roku. W tej okolicy znajduje się obecnie muzeum poświęcone społeczności Chitty, w którym można zobaczyć wiele skromnych, ale fascynujących domów w stylu malajskim. Innym ciekawym muzeum jest Baba-Nonya Heritage Museum, które oferuje wgląd w XIX-wieczną rezydencję władcy Peranakan.

Koszt wycieczki rowerowej Melaka Eco Bike Tour

Wycieczka rowerowa Melaka Eco Bike Tour to wspaniały sposób na zobaczenie miasta na dwóch kółkach. Wycieczka zabierze Cię poza utartą ścieżkę, przez dzielnice i pola ryżowe. Poznasz prawdziwą naturę miasta, a także jego bogatą historię i kulturę. Wycieczka kosztuje około 50 dolarów za osobę. W jej skład wchodzi van i rower. Przewodnik opowie Ci wszystko o okolicy i poda szczegółowe wskazówki dotyczące wycieczki rowerowej.

Koszt Melaka Eco Bike Tour wynosi RM 180 za osobę. Wycieczka jest oferowana przez firmę Alias i obejmuje 20-kilometrową przejażdżkę rowerem przez plantacje i społeczności kampung. Aby wziąć w niej udział, należy dokonać rezerwacji na trzy dni przed terminem. Wycieczka będzie trwała około trzech godzin i będzie obejmowała kolację BBQ na koniec wycieczki i śniadanie następnego dnia. Do rezerwacji wycieczki potrzebne są co najmniej cztery osoby.