Cycling Stats – Liczba rowerzystów w USA, Holandii i Nowym Jorku

Cycling Stats - Liczba rowerzystów w USA, Holandii i Nowym Jorku

Jeśli interesuje Cię ile osób jeździ na rowerze, statystyki rowerowe będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zamieściliśmy informacje o liczbie rowerzystów w USA, Holandii i Nowym Jorku. Te statystyki rowerowe mogą zapewnić fascynujący wgląd w to, jak wiele osób jeździ na rowerze na co dzień. A skoro już przy tym jesteśmy, to możemy też wrzucić trochę zabawy! Zamieściliśmy linki do dalszych informacji na temat jazdy na rowerze i mediów społecznościowych.

Liczba rowerzystów w USA

W USA jest obecnie prawie 47,5 miliona rowerzystów, czyli 12,4% populacji. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba rowerzystów wzrosła z 43 do 47 milionów, przy czym najmłodsza grupa ma poniżej 6 milionów, a najstarsza 24 lata. Podczas gdy odsetek rowerzystów w wieku sześciu lat i młodszych zmniejszył się w tym okresie, całkowita liczba utrzymywała się na stałym poziomie około czterech milionów. Przyczyny tego wzrostu popularności rowerów są różne, ale jest jedna rzecz, którą można zrobić, by zachęcić większą liczbę Amerykanów do jazdy po drogach: zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Według organizacji People for Bikes (PFB), rośnie liczba Amerykanów jeżdżących na rowerach. W ciągu ostatniej dekady liczba rowerzystów wzrosła o 10 procent. Więcej rowerzystów używa rowerów do podróżowania i odbywa więcej podróży niż kiedykolwiek wcześniej. I oczekuje się, że ten trend będzie się utrzymywał. Pomimo zwiększonej liczby rowerów na drogach, ruch drogowy jest nadal ogromnym problemem. Rowerzyści nie mogą jeździć bezpiecznie, jeśli sprawiają więcej problemów kierowcom.

Liczba rowerzystów w Europie

W badaniu stwierdzono, że dzieci są nadreprezentowane w jeździe na rowerze, natomiast odsetek starszych dorosłych jest znacznie niedoreprezentowany. Odsetek rowerzystek jest generalnie wyższy w miejscach o dużym natężeniu ruchu rowerowego niż w miejscach o małym natężeniu. Reprezentacja kobiet zwiększa się wraz ze wzrostem poziomu korzystania z roweru, przy czym największa poprawa występuje u dzieci i osób starszych. W badaniu stwierdzono również, że jazda na rowerze jest pozytywnie powiązana ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, co jest cechą, która nie występuje we wszystkich regionach geograficznych.

Europejska Federacja Cyklistów ogłosiła uruchomienie globalnego klubu branży rowerowej w celu sfinansowania działań rzeczniczych Federacji. Inicjatywa ta ma na celu zebranie jednego miliona euro do przyszłego roku, aby wesprzeć wysiłki rzecznicze ECF. Klub podpisał umowę o potrojeniu liczby rowerzystów w Europie do 2020 roku. ECF jest również kluczowym graczem w promowaniu jazdy na rowerze i korzyści, jakie przynosi ona zarówno dla zdrowia, jak i portfela.

Liczba rowerzystów w Holandii

Według badań opublikowanych przez Holenderskie Towarzystwo Cyklistów, w Holandii jest prawie 23 miliony rowerów, czyli około 0,3 procent światowej populacji. Choć rowery są często używane do dojazdów do pracy i transportu, ponad jedna trzecia Holendrów jeździ na nich dla rozrywki i wypoczynku. W rzeczywistości w Holandii sprzedaje się milion nowych rowerów rocznie, a połowa z nich to rowery ze wspomaganiem elektrycznym.

Pomimo długoletniej kultury rowerowej w Holandii, wielu holenderskich rowerzystów jeździ wolno, na ciężkich rowerach użytkowych. W samym Utrechcie na jednej głównej ulicy jeździ na rowerach około 33 000 osób. Ponieważ rowerzyści są tak wszechobecni w Holandii, nawet psy mogą jeździć na rowerach. Psy mogą jeździć w koszykach, bakfietsen, a nawet na rowerach dziecięcych. Holenderscy rowerzyści są bardzo tolerancyjni wobec psów.

Liczba rowerzystów w Nowym Jorku

W miarę jak miasto staje się coraz bardziej przyjazne rowerom, liczba rowerzystów wzrosła. Według raportu New York Times, ponad 450 000 osób jeździ codziennie na rowerze w pięciu dzielnicach, a jedna na pięć podróży to rowery dojazdowe. Co więcej, w mieście jest ponad 1000 ścieżek rowerowych, czyli prawie dwa razy więcej niż dekadę temu. Co więcej, Citi Bike, miejski program współdzielenia rowerów, rozrósł się do ponad 130 000 członków.

Liczba rowerzystów w Nowym Jorku wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, dzięki rosnącej liczbie osób dojeżdżających do pracy wybierających jazdę na rowerze. Na przykład w 2018 roku przez cztery mosty East River przejechało na rowerze średnio ponad 25 000 osób. W rezultacie populacja rowerów w mieście wzrosła o około 33 procent od ubiegłego roku, ponieważ liczba autobusów dojeżdżających do pracy wzrosła o 2 procent, a jazda metrem spadła o prawie 90 procent.